Microsoft Office 365 Hallgatói Neptun Oktatói Neptun

A SZÍNHÁZ- ÉS FILMMŰVÉSZETI EGYETEM DOKTORI ISKOLÁJA 2023/2024-ES TANÉVÉRE FELVÉTELT HIRDET TELJES IDEJŰ DOKTORI KÉPZÉSRE

A Színház- és Filmművészeti Egyetem Doktori Iskolája a művészeti területek (DLA) és a művészettudomány (PhD) doktori fokozatának megszerzését teszi lehetővé. Olyan egyetemi vagy MA diplomával rendelkezők jelentkezését várjuk, akik a színház-, a film- és videóművészet, a művészettudomány, illetve a társművészetek területén végeznek magas színvonalú alkotói vagy kutatói munkát. A Színház- és Filmművészeti Egyetemen 1996. óta folyik […]

A Színház- és Filmművészeti Egyetem Doktori Iskolája a művészeti területek (DLA) és a művészettudomány (PhD) doktori fokozatának megszerzését teszi lehetővé. Olyan egyetemi vagy MA diplomával rendelkezők jelentkezését várjuk, akik a színház-, a film- és videóművészet, a művészettudomány, illetve a társművészetek területén végeznek magas színvonalú alkotói vagy kutatói munkát.

A Színház- és Filmművészeti Egyetemen 1996. óta folyik doktori képzés. A jelenlegi formájában 2000-ben akkreditált és 2022-ben új akkreditációval megerősített Doktori Iskola a művészeti területek (DLA) és a művészettudomány (PhD) doktori fokozatának megszerzését teszi lehetővé. Olyan egyetemi vagy MA diplomával rendelkezők jelentkezését várjuk, akik a színház-, a film- és videóművészet, a művészettudomány, illetve a társművészetek területén végeznek magas színvonalú alkotói vagy kutatói munkát.

A DLA program célja eredeti művészeti alkotás létrehozása, az alkotófolyamathoz kapcsolódó művészeti kutatás lefolytatása és a kutatói-alkotói folyamat eredményeit összefoglaló értekezés megírása. A DLA programra a négy év során létrehozandó művészeti alkotás és a hozzá kapcsolódó kutatási munkaterv leírásával lehet jelentkezni.

A PhD programban létrejövő művészettudományi kutatások a művészet, mint kutatás koncepcióját és gyakorlatát helyezik előtérbe – használva és inspirálva a művészeti egyetemi közeget. A PhD programra a színház- vagy filmművészeti tárgyú kutatási munkatervvel lehet jelentkezni.

A Doktori Iskolába jelentkezők előzetesen meghirdetett témák közül választhatnak majd, amelyek a doktori.hu oldalon, illetve az egyetem honlapján kerülnek meghirdetésre: https://archiv.szfe.hu/doktori-iskola-felveteli/

A képzés négy éve alatt elvégzett alkotói és/vagy kutatói munkát a témavezető segíti, amihez a Doktori Iskola biztosítja a képzés és a kutatás kereteit. A témavezetők a meghirdetett kutatási témához kapcsolódó feladatok, valamint rendszeres egyéni konzultációk révén tartják a kapcsolatot a hallgatókkal. Az abszolutórium megszerzéséhez szükséges kreditpontok egy részét a minősítéssel záruló tanulmányi kurzusok, más részét a kutató- és alkotómunkát igazoló kutatási és alkotói kreditek adják. Az egyetemen folytatott oktatói tevékenység is hasonló módon kerül értékelésre. A doktori fokozat megszerzéséhez vezető úton az előírt tanulmányi kötelezettségek teljesítése után komplex vizsgát tesznek a hallgatók. A komplex vizsga sikeres abszolválása után kezdődik a fokozatszerzés kutatási-disszertációkészítési szakasza, aminek a végén a disszertáció nyilvános vitán történő megvédésével juthatnak el a PhD/DLA fokozat megszerzéséhez.

A felvételivel kapcsolatos információk ITT érhetők el!